آدرس کانال تلگرام موسسه @iihsep

اخبار موسسه

عقد قرارداد مديريت HSE پروژه انتقال برق کارون با شرکت مهندسي امکان الکتريک

موسسه با شرکت مهندسي امکان الکتريک به عنوان پيمانکار اصلي اجراي خط انتقال برق 100 کيلومتر قرارداد مديريت HSE امضا نمود. کارفرماي اين پروژه شرکت توسعه و مهندسي نفت مي باشد.

تفاهمنامه آموزشي و پژوهشي موسسه با دانشکده نفت تهران دانشگاه صنعت نفت

موسسه در تاريخ 94/1/31 با دانشکده نفت تهران وابسته به دانشگاه صنعت نفت تفاهمنامه همکاري در زمينه برگزاري دوره هاي آموزشي مشترک، سمينارها و همايش هاي تخصصي و ساير فعاليت هاي علمي در حوزه ايمني، سلامت و محيط زيست امضا نمود.


جلوگيري از آلودگي محيط زيست
تاریخ ارسال : 1391/1/31

مديرعامل انجمن زيست‌محيطي اتحاد کارون بر لزوم کاهش ميزان توليد زباله در مبداء تاکيد کرد.
امين کعبي‌نيا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي ايسناي خوزستان با اشاره به مضرات پسماندهاي شهري براي محيط زيست، اظهار کرد: در اين زمينه بايد براي کاهش ميزان پسماندهاي توليدي شهروندان تمرکز شود و با فرهنگ‌سازي و آموزش شهروندان اقداماتي در اين جهت انجام شود

وي با بيان اينکه حجم زيادي از پسماندهاي شهري توسط شهرونداني توليد مي‌شود که دانش و فرهنگ زيست‌محيطي بالايي ندارند، افزود: براي کاهش مشکلات زيست‌محيطي ناشي از پسماندهاي شهري بايد تلاش کنيم که ميزان توليد زباله در مبداء کاهش يابد.
کعبي‌نيا با اشاره به اينکه موسسه زيست‌محيطي اتحاد کارون در سال‌هاي 84 و 85 مجري طرح آموزش و فرهنگ‌سازي در زمينه حفاظت از محيط زيست بوده است، تصريح کرد: پس از آموزش شهروندان، ساختار ديگري بايد اجرايي شود تا پروژه آموزش و فرهنگ‌سازي به نتيجه برسد، ولي به دليل ناهماهنگي اين ساختارهاي اجتماعي مقوله آموزش شهروندان به نتيجه نرسيد.
اين فعال محيط زيست با اشاره به دفع بي‌رويه فاضلاب و رهاسازي پسماندها در رودخانه‌ها، ادامه داد: در حال حاضر در بيشتر مناطق استان دفع فاضلاب به صورت اصولي انجام نمي‌شود و شاهد رهاسازي بي‌رويه فاضلاب‌هاي صنعتي، شهري و در برخي موارد پسماندهاي بيمارستاني در رودخانه کارون هستيم. برخي کارگاه‌هاي صنعتي موجود در شهر اهواز و تعميرگاه‌هاي خودرو پسماندهاي خود را در شبکه فاضلاب شهري رها مي‌کنند؛ در پسماند اين مراکز معمولا مواد خطرناکي مانند انواع روغن‌ها، بنزين سوخته و مواد شوينده شيميايي وجود دارد و ورود آنها به فاضلاب و سپس به رودخانه کارون مي‌تواند براي محيط زيست بسيار خطرناک باشد.
وي اظهار کرد: براي افزايش آگاهي شهروندان لازم است هزينه‌هايي که بابت جريمه آلوده کردن محيط زيست از صنايع و کارگاه‌هاي صنعتي موجود در مناطق مختلف شهر از سوي اداره‌کل حفاظت محيط زيست دريافت مي‌شود، براي آموزش و حل مشکلات زيست‌محيطي همان منطقه هزينه شود./***