آدرس کانال تلگرام موسسه @iihsep

اخبار موسسه

عقد قرارداد مديريت HSE پروژه انتقال برق کارون با شرکت مهندسي امکان الکتريک

موسسه با شرکت مهندسي امکان الکتريک به عنوان پيمانکار اصلي اجراي خط انتقال برق 100 کيلومتر قرارداد مديريت HSE امضا نمود. کارفرماي اين پروژه شرکت توسعه و مهندسي نفت مي باشد.

تفاهمنامه آموزشي و پژوهشي موسسه با دانشکده نفت تهران دانشگاه صنعت نفت

موسسه در تاريخ 94/1/31 با دانشکده نفت تهران وابسته به دانشگاه صنعت نفت تفاهمنامه همکاري در زمينه برگزاري دوره هاي آموزشي مشترک، سمينارها و همايش هاي تخصصي و ساير فعاليت هاي علمي در حوزه ايمني، سلامت و محيط زيست امضا نمود.


زباله‌هاي گيلان غيراصولي دفن مي‌شوند
تاریخ ارسال : 1391/1/17

خبرگزاري فارس: مديرکل حفاظت محيط زيست گيلان گفت: 31 مرکز دفن زباله در گيلان وجود دارد که تمام آنها غيراصولي هستند.

 
خبرگزاري فارس: زباله‌هاي گيلان غيراصولي دفن مي‌شوند

اميرعبدوس امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اينکه مراکز دفن زباله در گيلان غير اصولي هستند، اظهار داشت: توليد سرانه زباله براي هر نفر در روز 900 گرم است و با توجه به جمعيت حدود 2.5 ميليون نفري گيلان و با احتساب گردشگراني که وارد اين استان مي‌شوند روزانه بين يک‌هزار و 800 تا دو هزار و 500 تن زباله در گيلان توليد مي‌شود.

وي، با بيان اينکه تمام اين زباله‌ها به 31 مرکز دفن منتقل مي‌شوند، تصريح کرد: تمام 31 مرکز دفن زباله گيلان غيراصولي هستند و زباله‌ها به مرکز کمپوست لاکان و يا انزلي منتقل مي‌شوند.

مدير کل حفاظت محيط زيست گيلان، با اشاره به اينکه از تمام راه‌هاي قانوني براي برخورد با عدم مديريت پسماند استفاده مي‌کنيم، خاطرنشان کرد: دستگاه متولي بايد پاسخگو باشد.

وي، وضعيت پساب‌هاي بيمارستاني را نامناسب دانست و ابراز کرد: سال گذشته گزارشي از وضعيت نامناسب پساب‌هاي بيمارستاني و کارگروه پزشکي به کارگروه مديريت پسماند استانداري ارائه داديم و قرار شده که دانشگاه علوم پزشکي آنچه در دست اقدام دارد به اين کار گروه ارائه دهد.

عبدوس ادامه داد: در دومين کارگروه مديريت پسماند نيز مقرر شده که گروه‌هايي متشکل از کارشناس محيط زيست، نماينده معاون عمران استاندار و نماينده علوم پزشکي از تمام بيمارستان‌هاي سطح استان بازديد کنند و نواقص موجود به روساي بيمارستان‌ها تذکر داده شود.

وي، با بيان اينکه تاکنون بالغ بر 40 مورد بازديد صورت گرفته که 17 مورد را محيط زيست استان انجام داده است، افزود: به جز بيمارستان رسول اکرم (ص) و گلسار رشت، تمام بيمارستان‌هاي استان مشکل نقص در تصفيه فاضلاب بيمارستاني دارند و يا اينکه فاقد سيستم تصفيه فاضلاب هستند و مشکل مديريت پسماند پزشکي دارند.

اين مسئول، ابراز کرد: پسماندهاي پزشکي با دستگاه تبديل به پسماند عادي تبديل مي‌شود و بي‌خطرسازي صورت مي‌گيرد و اين زباله‌هاي عادي را به شهرداري مي‌دهند و در 31 مرکز مذکور دفن مي‌شود.

وي، مشکلات را با دانشگاه علوم پزشکي کمتر دانست و تصريح کرد: علوم پزشکي مصر است که مشکلات بيمارستان‌ها کمتر شود و آنها دغدغه سلامت مردم را دارند و در حال برطرف کردن مشکلات هستند./***