آدرس کانال تلگرام موسسه @iihsep

اخبار موسسه

عقد قرارداد مديريت HSE پروژه انتقال برق کارون با شرکت مهندسي امکان الکتريک

موسسه با شرکت مهندسي امکان الکتريک به عنوان پيمانکار اصلي اجراي خط انتقال برق 100 کيلومتر قرارداد مديريت HSE امضا نمود. کارفرماي اين پروژه شرکت توسعه و مهندسي نفت مي باشد.

تفاهمنامه آموزشي و پژوهشي موسسه با دانشکده نفت تهران دانشگاه صنعت نفت

موسسه در تاريخ 94/1/31 با دانشکده نفت تهران وابسته به دانشگاه صنعت نفت تفاهمنامه همکاري در زمينه برگزاري دوره هاي آموزشي مشترک، سمينارها و همايش هاي تخصصي و ساير فعاليت هاي علمي در حوزه ايمني، سلامت و محيط زيست امضا نمود.


کاهش ۷۰ درصدي آلايندگي پالايشگاه‌ها
تاریخ ارسال : 1390/10/10

مدير ايمني، بهداشت و محيط زيست شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي با بيان اينکه 60 تا 70 درصد آلاينده‌ها را در پالايشگاه‌ها کاهش داديم، گفت: اميدواريم تا پايان 91 بنزين با استاندارد کمتر از يورو 4 در پالايشگاه‌هاي کشور توليد نشود.

اصغر رمضاني در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، با بيان اينکه بيش از 60 تا 70 درصد آلاينده‌ها را در پالايشگاه‌ها کاهش داده‌ايم، اضافه کرد: همه طرح‌هاي بهينه‌سازي ما در صنعت پالايش طرح‌هاي محيط زيستي است تا کيفيت محصول ما يورو 4 و يورو 5 شده و سوزاندن گاز در فلر نيز کمتر شود.

وي اضافه کرد: در اين طرح‌ها سولفور، بنزن و ديگر آلاينده‌هاي فرآورده‌هايي مانند نفت گاز و بنزين گرفته مي‌شود.

مدير ايمني، بهداشت و محيط زيست شرکت پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي اضافه کرد: در حال حاضر در پالايشگاه تهران 6 يا 7 فلر اصلا کار نمي‌کنند اما به دليل ايمني مشعل آنها را روشن نگه داشته‌ايم.

وي تصريح کرد: تا انتهاي سال 91 اميدواريم که بنزين کمتر از استاندارد يورو 4 به مردم ارائه نکنيم چرا که اکثر پروژه‌هاي بهينه‌سازي ما تا انتهاي 91 وارد مدار مي‌شود.

رمضاني با اشاره به برنامه‌ريزي صنايع خودرويي براي ارتقاي استاندارد افزود: ما نيز از سال 85 براي ارتقا استانداردها برنامه‌ريزي کرده‌ايم که به تدريج در حال عملياتي شدن است.
وي تاکيد کرد: ما مطابق با خودروهايي که با استاندارد يورو 4 و يورو 5 توليد مي‌شود، سوخت يورو 4 و يورو 5 در اختيار آنها قرار خواهيم داد.

مدير HSE شرکت پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي با بيان اينکه در همه پالايشگاه‌ها پروژه‌هاي بهينه‌سازي جريان دارد تا توليدات آنها به استاندارد يورو 4 و 5 برسد، گفت: اميدواريم تا پايان 91 بنزين با استاندارد کمتر از يورو 4 در پالايشگاه‌هاي کشور توليد نشود./***