آدرس کانال تلگرام موسسه @iihsepناکامي توتال در مهار نشت گاز درياي شمال
تاریخ ارسال : 1391/1/17

شانا _ گروه بين‌الملل: تلاش شرکت توتال براي مهار نشت گاز سکوي الگين دوشنبه گذشته (14 فروردين) به دليل وزش باد شديد و درياي طوفاني بي نتيجه بود.

به گزارش خبرگزاري رويترز از لندن و پاريس، شرکت فرانسوي توتال با آن که دوشنبه گذشته (14 فروردين) آماده ارسال تجهيزات و نيروهاي خود براي مهار نشت گاز سکوي الگين در درياي شمال بود، با وزش باد و درياي طوفاني رو به رو شد.
شرکت توتال اعلام کرد: اين شرکت که روزانه يک ميليون دلار براي مهار نشت گاز سکوي الگين هزينه مي‌کند، قصد دارد دکل‌هاي حفاري از دو ميدان نزديک به اين سکو را جابه جا و چنانچه شرايط مساعد باشد، نيروهايي به محل حادثه اعزام کند و دو زيردريايي نيز براي بررسي بهترين مکان براي حفر چاه‌هاي فرعي در اين منطقه بفرستد.
بنا بر اعلام شرکت توتال، اين دو زيردريايي هم اکنون منتظر بهبود شرايط جوي در دريا هستند.
منابع صنعتي اعلام کردند: شرکت توتال پيش بيني مي‌کند نيروهاي خود را ظرف چند روز آينده به محل حادثه اعزام کند.
به گفته آنها،‌ چنانچه نخستين پرواز به سکوي الگين با موفقيت انجام شود، شرکت توتال قصد دارد تا پايان هفته جاري مهندسان بيشتري را براي آغاز فعاليت تزريق گل و لاي به اين چاه و توقف نشت گاز به اين منطقه اعزام کند.
شرکت توتال قرار بود دوشنبه گذشته گفت‌وگوهايي با کارشناسان اچ اس يي انگليس براي خطرهاي ناشي از اين نشت گاز داشته باشد.
 
به گفته يک مقام، هيچ گونه شکايت حقوقي در رابطه با نشت گاز از سوي مقام‌هاي انگليس متوجه توتال نيست.
از يکشنبه هفته گذشته تا کنون، در پي حادثه در سکوي فراساحلي الگين در آب هاي انگلستان در درياي شمال، حدود 200 هزار متر مکعب گاز طبيعي در هواي اطراف آن پراکنده شده که علاوه بر تعطيلي اين سکو، سبب ايجاد يک محدوده ممنوعيت پرواز و کشتي راني و تعطيلي ديگر سکوهاي فعال در اين منطقه شده است.
طبق اعلام توتال، با توجه به ساختار پيچيده حفاري هاي انجام شده در سکوي الگين، مهار نشت گاز از اين سکو ممکن است حدود شش ماه طول بکشد./***