افزايش ايمني محصولات ايکس 100
تاریخ ارسال : 1390/10/3

معاون مهندسي گروه خودروسازي سايپا با اشاره به سطح بالاي استاندارد محصولات توليدي خانواده ايکس 100 گفت: پروژه ارتقا ايمني و کيفيت محصولات اين پلت فرم در سطح بالايي از استانداردهاي جهاني انجام شده است. اين پروژه بر محوريت افزايش استحکام خودرو در حوزه تصادفات از جانب و جلو، تقويت بيشتر بدنه، ارتقا استاندارد سيستم روشنايي و زيبايي تزيينات داخلي و راحتي بيشتر سرنشين تمرکز دارد.

سايپانيوز: معاون مهندسي گروه خودروسازي سايپا با اشاره به سطح بالاي استاندارد محصولات توليدي خانواده ايکس 100 گفت: پروژه ارتقا ايمني و کيفيت محصولات اين پلت فرم در سطح بالايي از استانداردهاي جهاني انجام شده است.
مهندس مرتضي شفيعي در گفت و گو با خبرنگار سايپانيوز با اشاره به تغيير و يا جايگزيني بيش از 200 قطعه در خودروهاي خانواده ايکس 100 اظهار داشت: اين پروژه بر محوريت افزايش استحکام خودرو در حوزه تصادفات از جانب و جلو، تقويت بيشتر بدنه، ارتقا استاندارد سيستم روشنايي و زيبايي تزيينات داخلي و راحتي بيشتر سرنشين تمرکز دارد.
وي گفت: تغييرات بدنه شامل تقويت ستون هاي جلو و وسط، کفي و تزيينات داخلي شامل داشبورد، تقويت سازه و صندلي، کنسول ها، عايق هاي کفي جذب صدا و حرارت و تزيينات خارجي شامل چراغ هاي جلو و عقب بوده و همچنين سيستم هاي تعليق، موتور و فرمان نيز دستخوش تغيير شده است.
وي يکي از مهم ترين ويژگي هاي خودروهاي ايکس 100 را افزايش قابليت جذب ضربات ناشي از تصادفات دانست و افزود: بر اساس ارزيابي هاي انجام شده و تطابق با استانداردهاي روز جهاني، در صورت بروز تصادفات کمترين آسيب وارده متوجه سرنشينان اين محصولات خواهد بود.
معاون مهندسي گروه خودروسازي سايپا با بيان اينکه مالکيت پلت فرم و برند خودروهاي خانواده ايکس 100 متعلق به سايپا است بيان کرد: وقتي محصولات جديدي توليد و وارد بازار مي شود معمولاً زمان زيادي طول مي کشد تا جاي محصولات قبلي را بگيرد اما بدليل شرايط خاص پروژه ايکس 100 اجراي اين طرح حتي يک روز وقفه نداشت که اين نشان از برنامه ريزي هاي دقيق براي طراحي و توسعه خودرويي اين محصول را مي دهد.
شفيعي در خاتمه تاکيد کرد: اقدامات استانداردسازي و استفاده از حداکثر ظرفيت ها براي تکميل اين پروژه با دقت کامل انجام شده است./***XML document must have a top level element.
-1072896680
xml menu failed to load