آتش به جان جنگل‌هاي آريزونا افتاد
تاریخ ارسال : 1390/3/16

مقامات دپارتمان آتش‌نشاني ايالت آريزونا در آمريكا از منهدم شدن بيش از يكهزار و 11 كيلومتر مربع از اراضي جنگلي منطقه در پي وقوع حريق خبر دادند.

به گزارش سرويس «محيط زيست» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، فرماندار ايالت آريزونا در اين‌باره به رسانه‌هاي رسمي آمريكا، گفت: در پي وقوع حريق در اراضي جنگلي اريزونا تاكنون بيش از يك‌هزار و 11 كيلومتر مربع در آتش سوخت و خطر سرايت آتش به ساير مناطق هم وجود دارد.

دپارتمان آتش‌نشاني ايالت آريزونا تاكنون سه ميليون دلار براي اطفاي حريق و كنترل وضعيت هزينه‌ و بيش از يك‌هزار مامور را به محل اعزام كرده است.

به گزارش ايسنا، بر اساس گزارش شبكه خبري سي‌ان‌ان، علت وقوع اين حريق هنوز مشخص نشده است ولي احتمال دارد كه بي‌توجهي و سهل‌انگاري در روشن كردن آتش باعث اين رويداد شده باشد البته اصابت صاعقه هم مي‌تواند از ديگر فاكتورهاي وقوع چنين حريق گسترده‌ باشد.

بر اساس گزارش دپارتمان اورژانس ايالتي، ده‌ها تن از سكنه نواحي اطراف منطقه حريق هم مجبور به تخليه منازل شده و به پناهگاه‌ها انتقال يافتند. همچنين 12 تن هم دچار مسموميت ناشي از استنشاق دود ناشي از حريق شده‌اند كه براي درمان به مراكز بهداشتي منتقل شدند./***