آدرس کانال تلگرام موسسه @iihsepحيات رودخانه بشار به مخاطره افتاد
تاریخ ارسال : 1391/2/3

ياسوج - خبرگزاري مهر: عضو شوراي شهر ياسوج برداشت بي رويه شن و ماسه از بستر رودخانه بشار را نگران کننده عنوان کرد و گفت: حيات اين رودخانه به مخاطره افتاده است.

 

محمد رحيم دهراب پور در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: برداشت غيراصولي و بي رويه شن و ماسه در بستر رودخانه، توسط افراد سودجو معضلات زيست محيطي زيادي براي اين رودخانه ايجاد کرده است.

وي بيان کرد: رودخانه بشار ياسوج يکي از سرمايه هاي بزرگ اين استان است که متاسفانه امروز شاهد نابودي آن هستيم.

عضو شوراي شهر ياسوج اظهار داشت: کارخانه هاي توليد شن و ماسه مستقر در حاشيه اين رودخانه با  بهره برداري بي رويه و غيرقانوني از بستر آن، در حال از بين بردن اکولو‍ژي منطقه هستند.

وي تصريح کرد: تاکنون چندين مصوبه براي انتقال اين  کارخانه ها به جاي ديگري به تصويب رسيده ولي متاسفانه به دليل نفوذ برخي از اين افراد و عدم پيگيري مسئولان، هنوز اين کار را انجام نداده اند.

ساخت و ساز ادارات در پارک جنگلي ياسوج نگران کننده است

دهراب پور همچنين پارک جنگي ياسوج را يکي از نقاط مهم گردشگري شهر ياسوج عنوان کرد و بيان داشت: پارک جنگي متعلق به مردم است و نبايد اجازه دهيم درآن ساخت و ساز اداري انجام شود.

وي يادآور شد: ساخت و سازهاي دستگاههاي اجرايي در اين منطقه به بهانه هاي مختلف، اين منطقه تفريحي را به تدريج دگرگون و نابود مي کند./***