آدرس کانال تلگرام موسسه @iihsepکاهش ۷۰ درصدي آلايندگي پالايشگاه‌ها
تاریخ ارسال : 1390/10/10

مدير ايمني، بهداشت و محيط زيست شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي با بيان اينکه 60 تا 70 درصد آلاينده‌ها را در پالايشگاه‌ها کاهش داديم، گفت: اميدواريم تا پايان 91 بنزين با استاندارد کمتر از يورو 4 در پالايشگاه‌هاي کشور توليد نشود.

اصغر رمضاني در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، با بيان اينکه بيش از 60 تا 70 درصد آلاينده‌ها را در پالايشگاه‌ها کاهش داده‌ايم، اضافه کرد: همه طرح‌هاي بهينه‌سازي ما در صنعت پالايش طرح‌هاي محيط زيستي است تا کيفيت محصول ما يورو 4 و يورو 5 شده و سوزاندن گاز در فلر نيز کمتر شود.

وي اضافه کرد: در اين طرح‌ها سولفور، بنزن و ديگر آلاينده‌هاي فرآورده‌هايي مانند نفت گاز و بنزين گرفته مي‌شود.

مدير ايمني، بهداشت و محيط زيست شرکت پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي اضافه کرد: در حال حاضر در پالايشگاه تهران 6 يا 7 فلر اصلا کار نمي‌کنند اما به دليل ايمني مشعل آنها را روشن نگه داشته‌ايم.

وي تصريح کرد: تا انتهاي سال 91 اميدواريم که بنزين کمتر از استاندارد يورو 4 به مردم ارائه نکنيم چرا که اکثر پروژه‌هاي بهينه‌سازي ما تا انتهاي 91 وارد مدار مي‌شود.

رمضاني با اشاره به برنامه‌ريزي صنايع خودرويي براي ارتقاي استاندارد افزود: ما نيز از سال 85 براي ارتقا استانداردها برنامه‌ريزي کرده‌ايم که به تدريج در حال عملياتي شدن است.
وي تاکيد کرد: ما مطابق با خودروهايي که با استاندارد يورو 4 و يورو 5 توليد مي‌شود، سوخت يورو 4 و يورو 5 در اختيار آنها قرار خواهيم داد.

مدير HSE شرکت پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي با بيان اينکه در همه پالايشگاه‌ها پروژه‌هاي بهينه‌سازي جريان دارد تا توليدات آنها به استاندارد يورو 4 و 5 برسد، گفت: اميدواريم تا پايان 91 بنزين با استاندارد کمتر از يورو 4 در پالايشگاه‌هاي کشور توليد نشود./***