آدرس کانال تلگرام موسسه @iihsep

اخبار موسسه

عقد قرارداد مديريت HSE پروژه انتقال برق کارون با شرکت مهندسي امکان الکتريک

موسسه با شرکت مهندسي امکان الکتريک به عنوان پيمانکار اصلي اجراي خط انتقال برق 100 کيلومتر قرارداد مديريت HSE امضا نمود. کارفرماي اين پروژه شرکت توسعه و مهندسي نفت مي باشد.

تفاهمنامه آموزشي و پژوهشي موسسه با دانشکده نفت تهران دانشگاه صنعت نفت

موسسه در تاريخ 94/1/31 با دانشکده نفت تهران وابسته به دانشگاه صنعت نفت تفاهمنامه همکاري در زمينه برگزاري دوره هاي آموزشي مشترک، سمينارها و همايش هاي تخصصي و ساير فعاليت هاي علمي در حوزه ايمني، سلامت و محيط زيست امضا نمود.


گودبرداري غيراصولي در تهران حادثه آفريد
تاریخ ارسال : 1391/2/3

ريزش سقف مسجدي در تهران در پي گودبرداري غيراصولي ساختماني در مجاورتش تاكنون 6 كشته و دو مجروح برجاي گذاشته است.

به گزارش شفقنا (پايگاه بين المللي همکاري هاي خبري شيعه)، حسن عباسي، مدير روابط عمومي اورژانس تهران با اعلام اين خبر گفت:‌ در اين حادثه كه در مسجد حضرت رقيه (س) در منطقه فلاح رخ داد تاكنون 6 تن كشته و دو تن نيز مجروح شده‌اند.

وي افزود: با توجه به نوع گزارش دريافتي 16 دستگاه آمبولانس و يك دستگاه اتوبوس آمبولانس به محل حادثه اعزام شد و مصدومان نيز به بيمارستان سينا منتقل شده‌اند.

عباسي گودبرداري غيراصولي ساختماني در مجاورت مسجد را علت بروز اين حادثه عنوان كرد.

اعزام سگ‌هاي زنده ياب به محل حادثه

بر اساس گزارش ايسنا، محمود مظفر رييس سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر ايران گفت: در ساعت 22 شب گذشته امدادگران جمعيت هلال احمر از طريق دريافت گزارش مردمي در جريان وقوع حادثه‌اي در منطقه فلاح تهران قرار گرفتند و با حضور در صحنه حادثه دريافتند كه سقف قسمت زنانه يک مسجد در سه راهي فلاح، خيابان شانديز ريزش كرده است.

وي افزود: در بررسي‌هاي اوليه مشخص شد اين حادثه در زمان برگزاري مراسم عزاداري ايام فاطميه رخ داده است.

مظفر با بيان اينكه بلافاصله يک تيم پنج نفره به همراه ست زنده ياب، آمبولانس، سه قلاده سگ زنده ياب و تيم پنج نفره آنست به محل حادثه اعزام شدند گفت: امدادگران در عمليات جستجو و نحات توانستند پيكر شش تن از جمله سه كودك را از زيرآوار بيرون بكشند.

شهردار منطقه 17 با اشاره به حادثه ريزش سقف مسجد در اين منطقه و کشته‌شدن شش نمازگزار گفت: فرسودگي بناي مسجد از دلايل اين اتفاق است و شهرداري در تاريخ 27 فروردين‌ماه به سازندگان بناي مجاور و متوليان مسجد اخطار داده بود.

بهروز محمدزاده با بيان اين مطلب اظهارداشت: اظهارنظر در مورد غيراصولي بودن گودبرداري ملک مجاور مسجد تا اعلام رسمي از سوي کارشناسان نظام مهندسي مقدور نيست. اما ساختمان مجاور گودبرداري عميقي انجام نداده و تنها يک متر براي احداث فونداسيون پيش روي داشته است.

وي با بيان اينكه مسجد حضرت رقيه (س) در دهه 40 و با مصالح خشتي بنا شده بود به فرسودگي اين ساختمان اشاره كرد و گفت: مهرماه سال 90 نيز در ضلع‌غربي اين مسجد ملکي ديگر مراحل تخريب و نوسازي را آغاز کرد که باعث آسيب به ديواره غربي مسجد شد که در پي اخطار شهرداري ناحيه، سازنده ملک رفع خطر کرده بود.

محمدزاده تصريح کرد: متاسفانه متوليان اين مسجد در گذشته به طور غيرمجاز و غيراصولي زير زمين مسجد را توسعه داده بودند که اين اقدام باعث سست‌کردن ديواره مسجد شده بود.

وي افزود: شب گذشته و در پي وقوع اين حادثه عوامل شهرداري، ستاد مديريت بحران و خدمت شهري با کمک نيروهاي امدادي اجساد را از زيرآوار بيرون آورده و هم‌اکنون به دليل خطرساز بودن محل، ايمن‌سازي املاک مجاور در دستور کار قرار گرفت./***