آدرس کانال تلگرام موسسه @iihsep

اخبار موسسه

عقد قرارداد مديريت HSE پروژه انتقال برق کارون با شرکت مهندسي امکان الکتريک

موسسه با شرکت مهندسي امکان الکتريک به عنوان پيمانکار اصلي اجراي خط انتقال برق 100 کيلومتر قرارداد مديريت HSE امضا نمود. کارفرماي اين پروژه شرکت توسعه و مهندسي نفت مي باشد.

تفاهمنامه آموزشي و پژوهشي موسسه با دانشکده نفت تهران دانشگاه صنعت نفت

موسسه در تاريخ 94/1/31 با دانشکده نفت تهران وابسته به دانشگاه صنعت نفت تفاهمنامه همکاري در زمينه برگزاري دوره هاي آموزشي مشترک، سمينارها و همايش هاي تخصصي و ساير فعاليت هاي علمي در حوزه ايمني، سلامت و محيط زيست امضا نمود.


اتوبوس مسافربري در آتش سوخت
تاریخ ارسال : 1390/10/10

اتوبوس مسافربري که از مشهد عازم سرايان بود دچار آتش سوزي شد و در آتش سوخت.


اتوبوس اسکانيا مسير مشهد-سرايان ساعت 11:30 روز ۵ شنبه از پايانه مسافربري مشهد به سمت سرايان حرکت کرد اما در ۸۰ کيلومتري مشهد از ناحيه موتور دچار حريق شد. اين گزارش حاکي است راننده اتوبوس به محض مشاهده آتش بلافاصله مسافران را تخليه کرد و براي خاموش کردن آتش از آتشنشاني کمک خواست اما عليرغم حضور آتشنشانان اين اتوبوس به طور کامل در آتش سوخت.

سرهنگ صفايي رئيس پليس راه استان خراسان رضوي، ضمن تأييد حادثه حريق در اتوبوس مسافربري اعلام کرد: هنوز از جزئيات ماجرا و اين که آيا اتوبوس به طور کامل در آتش سوخته است يا نه خبري در دست نيست وي ارائه اطلاعات بيشتر در مورد اين حادثه را به امروز موکول کرد و از حمل بارهاي تجاري توسط اتوبوس ها انتقاد نمود.

وي افزود: متأسفانه در ترمينال مشهد غرفه هايي به نام توشه مسافر وجود دارد که در پوشش توشه مسافر بارهاي تجاري توسط اتوبوس ها جابه جا مي شود. وي افزود: بارها نسبت به اين موضوع انتقاد کرديم و سازمان حمل و نقل هم مخالف اين موضوع است اما متأسفانه با فشار مالکان اتوبوس به راننده ها، اين بارها در اتوبوس ها حمل مي شود که بسيار خطرناک هستند.

وي افزود: برخي مواقع بارهاي خطرناک و مواد اشتعال زا توسط بعضي اتوبوس ها حمل مي شود که جان مسافران را نيز در خطر مي اندازد. سرهنگ صفايي افزود: حداکثر توشه مسافر ۲۰ کيلوگرم و يا ۲ برابر اين مقدار است و محموله بزرگ از يک نوع کالا نبايد توسط اتوبوس ها حمل شود بلکه بايد توسط کاميونت ها حمل شود./***