آدرس کانال تلگرام موسسه @iihsep

اخبار موسسه

عقد قرارداد مديريت HSE پروژه انتقال برق کارون با شرکت مهندسي امکان الکتريک

موسسه با شرکت مهندسي امکان الکتريک به عنوان پيمانکار اصلي اجراي خط انتقال برق 100 کيلومتر قرارداد مديريت HSE امضا نمود. کارفرماي اين پروژه شرکت توسعه و مهندسي نفت مي باشد.

تفاهمنامه آموزشي و پژوهشي موسسه با دانشکده نفت تهران دانشگاه صنعت نفت

موسسه در تاريخ 94/1/31 با دانشکده نفت تهران وابسته به دانشگاه صنعت نفت تفاهمنامه همکاري در زمينه برگزاري دوره هاي آموزشي مشترک، سمينارها و همايش هاي تخصصي و ساير فعاليت هاي علمي در حوزه ايمني، سلامت و محيط زيست امضا نمود.


آتش به جان جنگل‌هاي آريزونا افتاد
تاریخ ارسال : 1390/3/16

مقامات دپارتمان آتش‌نشاني ايالت آريزونا در آمريكا از منهدم شدن بيش از يكهزار و 11 كيلومتر مربع از اراضي جنگلي منطقه در پي وقوع حريق خبر دادند.

به گزارش سرويس «محيط زيست» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، فرماندار ايالت آريزونا در اين‌باره به رسانه‌هاي رسمي آمريكا، گفت: در پي وقوع حريق در اراضي جنگلي اريزونا تاكنون بيش از يك‌هزار و 11 كيلومتر مربع در آتش سوخت و خطر سرايت آتش به ساير مناطق هم وجود دارد.

دپارتمان آتش‌نشاني ايالت آريزونا تاكنون سه ميليون دلار براي اطفاي حريق و كنترل وضعيت هزينه‌ و بيش از يك‌هزار مامور را به محل اعزام كرده است.

به گزارش ايسنا، بر اساس گزارش شبكه خبري سي‌ان‌ان، علت وقوع اين حريق هنوز مشخص نشده است ولي احتمال دارد كه بي‌توجهي و سهل‌انگاري در روشن كردن آتش باعث اين رويداد شده باشد البته اصابت صاعقه هم مي‌تواند از ديگر فاكتورهاي وقوع چنين حريق گسترده‌ باشد.

بر اساس گزارش دپارتمان اورژانس ايالتي، ده‌ها تن از سكنه نواحي اطراف منطقه حريق هم مجبور به تخليه منازل شده و به پناهگاه‌ها انتقال يافتند. همچنين 12 تن هم دچار مسموميت ناشي از استنشاق دود ناشي از حريق شده‌اند كه براي درمان به مراكز بهداشتي منتقل شدند./***