آدرس کانال تلگرام موسسه @iihsep

اخبار موسسه

عقد قرارداد مديريت HSE پروژه انتقال برق کارون با شرکت مهندسي امکان الکتريک

موسسه با شرکت مهندسي امکان الکتريک به عنوان پيمانکار اصلي اجراي خط انتقال برق 100 کيلومتر قرارداد مديريت HSE امضا نمود. کارفرماي اين پروژه شرکت توسعه و مهندسي نفت مي باشد.

تفاهمنامه آموزشي و پژوهشي موسسه با دانشکده نفت تهران دانشگاه صنعت نفت

موسسه در تاريخ 94/1/31 با دانشکده نفت تهران وابسته به دانشگاه صنعت نفت تفاهمنامه همکاري در زمينه برگزاري دوره هاي آموزشي مشترک، سمينارها و همايش هاي تخصصي و ساير فعاليت هاي علمي در حوزه ايمني، سلامت و محيط زيست امضا نمود.


آتش سوزي تگزاس ادامه دار شد
تاریخ ارسال : 1390/2/4

بيش از يك هفته از آتش سوزي مهيب ايالت تگزاس كه گفته مي‌شود توسط يك بي‌خانمان صورت گرفته مي‌گذرد اما مقامات آمريكايي هنوز نتوانسته‌اند آن را مهار كنند.

فارس: يك هفته از آتش سوزي مهيب در ايالت تگزاس آمريكا كه گفته مي‌شود توسط يك بي خانمان ايجاد شده مي‌گذرد و تا كنون هزاران هكتار از جنگل‌ها و مراتع طعمه حريق شده و ميليون‌ها دلار خسارت بر جاي گذاشته است.

بر اساس اين گزارش، به دليل حجم بالاي آتش آتش نشانان از ايالت‌هاي ديگر هم فراخوانده شده‌اند.


گفته مي‌شود علاوه بر سرگرداني هزاران سكنه تا كنون دو نفر كشته شده و خانه‌هاي زيادي در آتش سوخته و حيوانات زيادي نيز بر اثر آتش تلف شده‌اند.


اكنون با توجه به وزش باد در منطقه باران تنها راه كمك كننده به اطفاي بارش باران است اما سازمان هواشناسي آمريكا اعلام كرده است شانس بارش باران فقط ۲۰ تا ۳۰ درصد است.


رسانه‌هاي آمريكايي همزمان با پوشش آتش سوزي مهيب تگزاس به ناكارآمدي دولت اوباما در حل اين گونه بحران‌ها به بحران لكه نفتي خليج مكزيك كه در سال گذشته روي داد اشاره مي‌كنند؛ فاجعه‌اي كه پس از گذشت يك سال تبعات زيست محيطي آن روز به روز بيشتر مشخص مي‌شود./***