آدرس کانال تلگرام موسسه @iihsep

اخبار موسسه

عقد قرارداد مديريت HSE پروژه انتقال برق کارون با شرکت مهندسي امکان الکتريک

موسسه با شرکت مهندسي امکان الکتريک به عنوان پيمانکار اصلي اجراي خط انتقال برق 100 کيلومتر قرارداد مديريت HSE امضا نمود. کارفرماي اين پروژه شرکت توسعه و مهندسي نفت مي باشد.

تفاهمنامه آموزشي و پژوهشي موسسه با دانشکده نفت تهران دانشگاه صنعت نفت

موسسه در تاريخ 94/1/31 با دانشکده نفت تهران وابسته به دانشگاه صنعت نفت تفاهمنامه همکاري در زمينه برگزاري دوره هاي آموزشي مشترک، سمينارها و همايش هاي تخصصي و ساير فعاليت هاي علمي در حوزه ايمني، سلامت و محيط زيست امضا نمود.


سيل زندگي بيش از يک ميليون نفر را در سريلانکا مختل کرد
تاریخ ارسال : 1389/10/27

سيصد و بيست و پنج هزار نفر در سريلانکا بر اثر جاري شدن سيل در اين کشور آواره شده اند.

شبکه خبري اسکاي نيوز، سيل در سريلانکا در مجموع زندگي بيش از يک ميليون نفر را مختل کرده است. دست کم 23 نفر نيز در سيل جان خود را از دست داده اند. همچنين تقريبا يک پنجم شاليزارهاي سريلانکا به زير آب رفته و نابوده شده و تعداد زيادي از پل ها و سدها و جاده هاي اين کشور نيز درمناطق مرکزي و شمالي تخريب شده است.
اردوگاههايي که براي آوارگان سيل برپا شده است ديگر جاي خالي ندارد. براي همين برخي از مردم در مناطق سيل زده در خانه و کاشانه خود در محاصره آب مانده اند تا شايد سطح آب پائين بيايد.
ماهيندا راجاپاکسا، رئيس جمهور سريلانکا، براي کمک به سيل زدگان بيش از 30 هزار سرباز را بسيج کرده و خواستار کمک رساني سريع به نيازمندان شده است.
تخريب حدود يک پنجم از شاليزارهاي برنج در سريلانکا نگراني ها درباره کمبود اين محصول را افزايش داده است. در روزهاي اخير قيمت محصولات کشاورزي نيز افزايش يافته که مشکلات سيل زدگان را دو چندان کرده است.
با ادامه بارندگي و جاري شدن سيل پيش بيني مي شود که آمار قربانيان سيل در سريلانکا افزايش يابد./***