آدرس کانال تلگرام موسسه @iihsep

اخبار موسسه

عقد قرارداد مديريت HSE پروژه انتقال برق کارون با شرکت مهندسي امکان الکتريک

موسسه با شرکت مهندسي امکان الکتريک به عنوان پيمانکار اصلي اجراي خط انتقال برق 100 کيلومتر قرارداد مديريت HSE امضا نمود. کارفرماي اين پروژه شرکت توسعه و مهندسي نفت مي باشد.

تفاهمنامه آموزشي و پژوهشي موسسه با دانشکده نفت تهران دانشگاه صنعت نفت

موسسه در تاريخ 94/1/31 با دانشکده نفت تهران وابسته به دانشگاه صنعت نفت تفاهمنامه همکاري در زمينه برگزاري دوره هاي آموزشي مشترک، سمينارها و همايش هاي تخصصي و ساير فعاليت هاي علمي در حوزه ايمني، سلامت و محيط زيست امضا نمود.


سيل مردم لس آنجلس را فراري داد
تاریخ ارسال : 1389/10/5

سيل و رانش زمين سبب تخليه صدها نفر از ساکنان جنوب شهر لس آنجلس در ايالت کاليفرنياي امريکا شد.

به گزارش جنوب نيوز به نقل از شبکه تلويزيوني دويچه وله آلمان : گل و لاي ناشي از سيلاب با سرعت 50 کيلومتر در ساعت وارد منازل مسکوني منطقه ساحلي بونر بيچ در 60 کيلومتري جنوب شهر لس آنجلس شد.

با ورود گل و لاي به اين منطقه خانه هاي مسکوني اهالي منطقه و خودروهاي آنها در زير لايه ضخيمي از گل و لاي مدفون شد.

يکي از ساکنان اين منطقه درباره وقوع سيل گفت:وقتي از خواب بيدار شدم با حجم وسيعي از آب و گل در داخل منزل مسکوني خود روبرو شدم به طوريکه آب تا پنجره بالا آمده بود و مجبور به ترک خانه خود شدم.

در اين حال آرنولد شوارتزنگر فرماندار ايالت کاليفرنيا در پنج ناحيه اين ايالت اعلام وضع اضطراري کردو از احتمال گسترش رانش زمين در مناطق ساحلي اين ايالت به خاطر نبود پوشش جنگلي خبر دادند.

پوشش جنگلي بخش هاي وسيعي از ايالت کاليفرنيا آمريکا به خاطر آتش سوزي هاي وسيع سالهاي پيش از بين رفته است که اين موضوع خطر رانش زمين را در مواقع وقوع سيل دو چندان مي کند.
/***